57′
  • 99

• 77мин

17. Дани Абало (Лудогорец)

ЦСКА​ претърпя поражение с 0:1 от Лудогорец пред пълните трибуни на стадион „Българска армия”. Единственото попадение в срещата падна в 77-ата минута и бе дело на Дани Абало.

Срещата започна с домакински натиск на червените, но постепенно съперника изнесе играта от своята половина. Борбата на терена преобладаваше и при единоборство между Вальо Илиев и Марселиньо, капитанът на армейците получи жълт картон. В 24-ата и 25-ата минути гостите опитаха да стрелят към вратата на Мболи, но изстрелите на Бургзорг и Марселиньо бяха доста неточни. В 27-ата минута Терзиев фаулира Иван Стоянов край тъча и получи официално предупреждение от рефера. В 30-ата минута хубава комбинация между Александров, Бургзорг и Безяк изведе последния на стрелкова позиция в наказателното поле. Шутът на нападателя обаче бе спасен с вещина от Мболи. В 35-ата минута след центриране от дясно в наказателното поле на Лудогорец Чочев нанесе удар с глава, но твърде слаб, за да затрудни Стоянов. В 38-ата минута Минев видя картона с жълт цвят след като направи поредния си фаул. В заключителните секунди на първото полувреме двата отбора си размениха по една опасност. Първо Иван Стоянов стреля технично с десния крак, но вратарят на Лудогорец улови топката. При последвалата атака Райс Мболи спаси топовен шут на Марселиньо.

Втората част започна добре за червените, като в 48-ата минута Гъргоров центрира отляво в наказателното поле, Стоянов боксира топката право в главата на Моци. Топката обачр премина покрай вратата и излезе в ъглов удар. Минута по-късно Иван Стоянов спря непозволено играч на съперника и получи жълт картон. В 51-ата минута Марселиньо преодоля Тошко Янчев и отправи изстрел към вратата, но отново Мболи внимаваше и изби. В 56-ата минута Кишада замени Безяк на върха на атака за Лудогорец. В 65-ата минута бе направена принудителна смяна в ЦСКА. Тони Силва бе заменен от Неманя Милисавлевич. В 66-ата минута Стоянов центрира от корнер, Апостол Попов с глава отклони към далечната греда, където Менди се размина на сантиметри с топката пред опразнената врата. В 69-ата минута Абало замени Мисиджан. Малко след това Чочев направи страхотен пробив, навлезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл на вратата, но топката премина от външната страна на мрежата. В 77-ата минута Ешпиньо стреля технично от фаул, топката срещна напречната греда. След заформилото се меле пред вратата, Дани Абало се оказа най-съобразителен и прати топката във вратата. При гола обаче бе извършено нарушение срещу Апостол Попов, което бе подминато от съдията. До края на срещата в игра за ЦСКА се появиха Галчев и Ди Вани, но червените не успяха да изравнят.