„А“ група 1968/69

През януари 1969 г. ЦСКА „Червено знаме“ се обединява с втородивизионният Септември в ЦСКА „Септемврийско знаме“. Също така през зимната пауза отборът на Спартак (София) се обединява с Левски (София) и Спортист (София, кв.Кремиковци) под името „Левски-Спартак“. На освободеното от Спартак място от „В“ група е поканен Академик (София), който доиграва сезона започвайка с актива на Спартак. Обединение има и между отборите на Славия (София) и Локомотив (София) се обединяват под името ЖСК „Славия“. Отборът продължава с актива на Славия, а Локомотив записва служебни загуби до края на сезона.

класиране

Nº Клуб М П Р З ГР Т
1. ЦСКА „Септемврийско знаме“ (София) ЦСКА „Септемврийско знаме“ (София) 30 22 3 5 74:38 (36) 47
2. Левски-Спартак (София) Левски-Спартак (София) 30 17 6 7 59:33 (26) 40
3. Локомотив (Пловдив) Локомотив (Пловдив) 30 16 7 7 53:40 (13) 39
4. Черно море (Варна) Черно море (Варна) 30 13 12 5 44:27 (17) 38
5. ЖСК-Славия (София) ЖСК-Славия (София) 30 15 7 8 54:33 (21) 37
6. Тракия (Пловдив) Тракия (Пловдив) 30 11 6 13 51:48 (3) 28
7. Черноморец (Бургас) Черноморец (Бургас) 30 10 8 12 51:56 (-5) 28
8. Ботев (Враца) Ботев (Враца) 30 10 7 13 48:51 (-3) 27
9. Спартак (Плевен) Спартак (Плевен) 30 12 3 15 44:52 (-8) 27
10. Кракра Пернишки (Перник) Кракра Пернишки (Перник) 30 10 7 13 42:53 (-11) 27
11. Академик (София) Академик (София) 30 8 10 12 32:35 (-3) 26
12. Берое (Стара Загора) Берое (Стара Загора) 30 10 6 14 36:45 (-9) 26
13. Дунав (Русе) Дунав (Русе) 30 10 5 15 36:48 (-12) 25
14. Марек (Станке Димитров) Марек (Станке Димитров) 30 9 7 14 34:46 (-12) 25
15. Добруджа (Толбухин) Добруджа (Толбухин) 30 8 8 14 32:44 (-12) 24
16. Локомотив (София) Локомотив (София) 15 7 2 6 23:19 (4) 16

посещаемост

Голове по период

програма

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

4:2

29 юни 1969 г.
 
30-и кръг

Тракия
(Пловдив)

Спартак
(Плевен)

1:0

21 юни 1969 г.
 
29-и кръг

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

3:3

18 юни 1969 г.
 
28-и кръг

Академик
(София)

Левски-Спартак
(София)

1:3

31 май 1969 г.
 
27-и кръг

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

1:0

17 май 1969 г.
 
26-и кръг

Марек
(Станке Димитров)

Черно море
(Варна)

0:1

11 май 1969 г.
 
25-и кръг

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

3:2

5 май 1969 г.
 
24-ти кръг

Дунав
(Русе)

Кракра Пернишки
(Перник)

4:1

26 април 1969 г. 17:00 ч.
 
23-ти кръг

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

2:1

16 април 1969 г.
 
22-ри кръг

Локомотив
(Пловдив)

Добруджа
(Толбухин)

1:0

13 април 1969 г.
Дружба, Толбухин
21-ви кръг

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

Берое
(Стара Загора)

0:2

5 април 1969 г. 16:30 ч.
Градски, Стара Загора
20-и кръг

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

3:0 сл.

30 март 1969 г.
 
19-и кръг

Локомотив
(София)

ЖСК-Славия
(София)

2:0

22 март 1969 г. 16:30 ч.
Васил Левски, София
18-и кръг

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

4:0

15 март 1969 г. 16:00 ч.
Народна армия, София
17-и кръг

Ботев
(Враца)

Черноморец
(Бургас)

1:2

9 март 1969 г.
Нефтохимик, Бургас
16-и кръг

ЦСКА „Септ. знаме“
(София)

Тракия
(Пловдив)

1:2

4 декември 1968 г.
9-ти септември, Пловдив
15-и кръг

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

3:1

30 ноември 1968 г. 14:00 ч.
Народна армия, София
14-и кръг

Спартак
(Плевен)

Спартак
(София)

1:1

24 ноември 1968 г. 14:30 ч.
Васил Левски, София
13-и кръг

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

2:7

17 ноември 1968 г. 17:30 ч.
Васил Левски, София
12-и кръг

Левски
(София)

Марек
(Станке Димитров)

0:1

10 ноември 1968 г.
Бончук, Станке Димитров
11-и кръг

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

3:1

7 ноември 1968 г.
Народна армия, София
10-и кръг

Черно море
(Варна)

Дунав
(Русе)

0:2

2 ноември 1968 г.
Градски, Русе
9-и кръг

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

4:1

24 септември 1968 г.
Народна армия, София
8-и кръг

Миньор
(Перник)

Локомотив
(Пловдив)

3:4

21 септември 1968 г.
9-ти септември, Пловдив
7-и кръг

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

2:0

14 септември 1968 г.
Народна армия, София
6-и кръг

Добруджа
(Толбухин)

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

7:1

31 август 1968 г.
Народна армия, София
5-и кръг

Берое
(Стара Загора)

Локомотив
(София)

2:2

28 август 1968 г.
Левски, София
1-ви кръг

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

3:1

24 август 1968 г.
Раковски, София
4-ти кръг

Славия
(София)

Ботев
(Враца)

1:2

18 август 1968 г.
Христо Ботев, Враца
3-ти кръг

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

ЦСКА „Ч. знаме“
(София)

7:0

10 август 1968 г.
Народна армия, София
2-ри кръг

Черноморец
(Бургас)

играчи

Nº Име Мач Мин Груп Гол Аси
- Васил Неделчев 2 (3) 270′ 5 - -
- Петър Пацев 0 (2) 73′ 2 1 -
1. Стоян Йорданов 16 (2) 1409′ 18 - -
1. Йордан Филипов 6 (3) 616′ 10 - -
1. Станчо Бончев 2 135′ 2 - -
2. Иван Зафиров 16 (1) 1400′ 17 - -
2. Руси Пенчев 8 (3) 717′ 12 - 1
3. Кирил Станков 23 (1) 2070′ 24 - -
3. Борис Гаганелов 18 (1) 1593′ 19 - -
4. Христо Маринчев 12 (1) 1124′ 13 - -
5. Димитър Пенев 24 2160′ 24 3 1
5. Аспарух Никодимов 23 2038′ 23 3 1
5. Борис Станков 6 (1) 576′ 8 - -
7. Цветан Атанасов 22 (1) 1778′ 23 4 1
8. Никола Цанев 18 (1) 1488′ 19 5 1
9. Петър Жеков 24 2160′ 24 29 (5) 2
10. Димитър Якимов 19 1666′ 19 11 -
11. Димитър Марашлиев 24 2022′ 24 4 3
11. Пейо Николов 2 (7) 434′ 9 1 -
13. Емил Симов 0 (1) 28′ 1 - -
  • Мач - мачове в които е участвал като титуляр. В скоби са показани мачовете които е влязал като резерва.
  • Мин - общо минути в които е бил на терена. Когато няма друга информация мачът се калкулира като две полувремена по 45 минути
  • Груп - мачове в които е бил в групата на мача
  • Гол - общо вкарани голове. В скоби са показани колко от тях са от дузпи. Дузпите след края на мача не се калкулират.
  • Аси - общо асистенции направени от играча