Нестор Ел Маестро

Нестор Ел Маестро
Нестор Ел Маестро Йевтич
Nestor El Maestro Jevtić Нестор Ел Маестро Јевтић

Националност

SRB Сърбия

Втора националност

ENG Англия

Дата на раждане

25 март 1983 г. /на 36 години/
Белград, Сърбия (тогава Югославия)

Кариера

Роден е в Белград, но родителите му имигрират в Англия. Рожденото му име е Нестор Йевтич, но през 2000 сменя фамилията си на Ел Маестро. Никога не е играл професионално футбол, изиграва само един мач за аматьорския Блау Вайс Холабрун Австрия през 2014.

Още на 15 години решава, че ще работи като треньор. Първата му работа е като технически треньор в Уест Хям Англия от юли 2001 до юни 2002. През 2002 избира да живее във Виена, а от 2002 е в Аустрия Виена Австрия, където е треньор в ДЮШ на тима. От 2004 до 2006 е на работа във Валенсия Испания, като технически треньор, а след това помощник треньор на дублиращия тим. От 1 юли 2006 е помощник треньор на Мирко Сломка в Шалке Германия, но напускат на 13 април 2008. В тандем с Мирко Сломка работи и в Хановер Германия от 19 януари 2010 до 27 декември 2013, а също така и в Хамбург Германия от 17 февруари 2014 до 16 септември 2014. Следващата работа на Нестор е в Аустрия Виена Австрия, където е помощник на Торстен Финк от 5 септември 2016 до 31 май 2017, когато Нестор решава, че в време сам да води отбор. Застава начело на Спартак Търнава Словакия на 1 юни 2017 и още в първата година ги води до първа титла на Словакия в историята им през сезон 2017/18. На 7 юни 2018 е обявен за старши треньор на ЦСКА. На 8 февруари 2019 е освободен от поста на старши треньор на ЦСКА. През юни 2019 поема Щурм Грац Австрия.

Брат е на Никон Ел Маестро помощник треньор в ЦСКА.